Система навчання

Структура курсів, графік навчання, атестація

ЯК ХВА ПРАЦЮЄ

Християнська відкрита академія покликана сформувати лідерів, спроможних реалізовувати проекти, спрямовані на те, щоб зробити суспільне життя більш християнським. Це навчання активних християн, які одночасно є мислителями та діячами – людьми ерудованими, здатними до інтелектуального та ідеологічного аналізу, застосування своїх знань в практичних проектах.

Курси ХВА є мультидисциплінарними: лекції поєднують знання з філософії, теології, історії, політології, соціології, культурології та інших гуманітарних дисциплін, а також менеджменту


СИСТЕМА НАВЧАННЯ

7-місячна програма сфокусована на формуванні християнського світогляду і здобутті базових знань з різних гуманітарних дисциплін, які необхідні для ефективної діяльності в суспільній сфері.

Обов’язкова частина курсу передбачає:

  • один вебінар на тиждень
  • дві відеолекції на тиждень
  • одну книгу на місяць
  • тестові завдання до кожного навчального елементу

Також надаватимуться додаткові навчальні матеріали та проводитимуться одноденні семінари. Улітку пропонується тижнева школа лідерства.

ЗАПУСК НАВЧАННЯ
Християнської
Відкритої Академії

03 . 11
третє листопада
2022


Програма ХВА на 2022-2023 навчальний рік

Переглянути

Навчання на проекті «Християнська Відкрита Академія» відбувається повністю онлайн з використанням трьох наступних інструментів:

  • Навчальна платформа ХВА https://hva.org.ua/#login (вхід за логіном / паролем), на якій розміщуватимуться матеріали курсу (відеолекції, тести до них та інше). Ви матимете доступ до навчального контенту у будь-який час і зможете проходити теми, коли Вам буде зручно. Якщо Ви перший раз навчаєтеся в Християнській Відкритій Академії, то для Вас буде створено особистий кабінет та надано до нього доступ. Детальну інформацію про це очікуйте від Адміністрації ХВА;
  • Telegram. Більшість комунікації між студентами та адміністрацією проекту буде відбуватися саме через додаток Telegram. Тому у нас дуже велике прохання до Вас – долучитися до цього сервісу, якщо Ви ще не зробили цього.
  • Zoom. Усі вебінари та додаткові онлайн-зустрічі будуть відбуватися завдяки застосуванню цього сервісу. Якщо Ви ніколи не користувалися Zoom, ми дуже рекомендуємо Вам перед початком навчання ознайомитися зі спеціальними інструкцією, яку ми підготували для наших студентів.

ПЕРСПЕКТИВИ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ

Оскільки метою навчання є практичне застосування отриманих знань, очікується, що наприкінці 7-місячного навчання (чи навіть до цього) студенти долучаться до існуючих чи створять нові проекти за навчальними напрямками «Основи консультування та сімейне служіння», «Розвиток громад та соціальні проекти» чи «Суспільство і культура». Вже від початку навчання ми мотивуємо студентів здійснювати благодійні пожертви на свій напрямок, щоб створити основу для бюджету майбутніх проектів та підтримати вже існуючі. Адже ми віримо, що фінансова залученість робить з людини учасника, а не стороннього спостерігача.

Бачення команди ХВА — це створення та розвиток сталих мереж, які здійснюють найрізноманітніші проекти, які роблять внесок у відродження України з християнської позиції.

Також важливим аспектом подальшого розвитку Вашого служіння є те, що Християнська Відкрита Академія є складовою частиною Відкритого Простору Дії «Християни для України», створеного як ініціатива християнських лідерів різних конфесій, які мають меті спільну реалізацію різнопланових програм, проектів та заходів для відбудови України в різних її аспектах.


Наш освітній проект є благодійним, проте ми віримо, що Ваша фінансова участь у ньому дозволить Вам відчути себе учасником, а не простим спостерігачем, та ще більше цінувати отриману інформацію. До того ж цього року ми вирішили, що благодійні внески студентів будуть скеровуватися на підтримку відповідних напрямків та практичних проектів, за якими вони навчаються.

Все ще маєте запитання?
Нижче відповіді на найпоширеніші з них:

Хто організатор навчання?

Проект Християнська Відкрита Академія є складовою частиною Відкритого Простору Дії «Християни для України», створюючи освітній простір, в якому християни різних конфесій можуть отримати світоглядне та практичне навчання для подальшої інтеграції в різноманітні служіння, які діють на благо України. Безпосереднє адміністрування проекту здійснює міжцерковне служіння «Східноєвропейська Реформація», яке представлене трьома неприбутковими організаціями:
1) БО БФ «Фонд розвитку християнського лідерства»
2) Фонд «Східноєвропейська Реформація» (Польща)
3) ГО «Лідерство і партнерство»

Скільки коштує навчання?

Християнська Відкрита Академія – благодійний проект неприбуткових організацій, проте ми віримо, що Ваша фінансова участь у проекті дозволить Вам відчути себе учасником, а не простим спостерігачем, та ще більше цінувати отриману інформацію. До того ж цього року ми вирішили, що благодійні внески студентів будуть скеровуватися на підтримку відповідних напрямків та практичних проектів, за якими вони навчаються.

Заохочуємо Вас здійснити благодійний внесок на напрямок, за яким Ви навчаєтеся. Також Ви зможете підтримати сам проект, зробивши внесок на окремий рахунок.

Усі реквізити можна буде знайти за посиланням, а також реквізити будуть надсилатися усім учасникам після реєстрації.

ВАЖЛИВО! Призначення платежу: «Благодійні пожертви».
Мінімальна сума внеску становить 1000 грн.

Які супутні витрати можуть виникнути під час навчання?

В обов’язкову програму курсу ХВА входить прочитання семи книг, які Вам потрібно буде придбати за власний кошт. Участь в додаткових заходах Християнської Відкритої Академії (форум, семінари, Літня Школа Реформації) потребуватиме покриття Вами деяких витрат, зокрема проїзду, проживання та харчування.

Що мені дає сертифікат по завершенню курсу? Чи можна на його основі продовжити навчання в університеті?

По-перше, якщо ви отримали сертифікат, значить ви успішно опрацювали навчальний матеріал та склали всі тести і, відповідно, отримали структуровані знання. По-друге, це фактор побудови спільноти однодумців, які є випускниками ХВА.

Зверніть, будь ласка, увагу, що наразі сертифікат про завершення курсу, який підписується НаУ «Острозька академія» та керівництвом проекту «Християнська відкрита академія», не має прив’язки до академічних кредитів. Він не може бути використаний для закриття кредитів в рамках класичної кредитно-модульної системи у вищій школі.

Як Християнська Відкрита Академія пов’язана з Національним університетом «Острозька академія»?

НаУ «Острозька академія» є партнером проекту «Християнська Відкрита Академія», підписує сертифікат про завершення курсу. Також викладачі університету читають частину лекцій курсу і надають консультаційну підтримку щодо навчального процесу.

Проте зверніть, будь ласка, увагу, що навчання на нашому проекті, не означає, що Ви є студентом Національного університету «Острозька академія». Ви не можете розраховувати на отримання офіційних документів про навчання в цьому університеті чи розраховувати на пільги при вступі на навчання до цього університету.

Чи потрібно приїздити кудись на заняття? Чи все навчання онлайн?

Обов’язкова частина навчання відбувається онлайн. Нікуди приїздити не потрібно. Проте є додаткові заходи, у яких Ви можете взяти участь, вони відбуваються оффлайн: Конференція випускників ХВА, Літня Школа Реформації, тематичні семінари. Про їх проведення повідомлятиметься окремо.

Де знаходиться Християнська Відкрита Академія?

Члени команди Християнської Відкритої Академії живуть у різних місцях в Україні та за кордоном і має декілька офісів. Тобто наша віртуальна Академія не має фізичних стін, проте ми дуже цінуємо можливості для оффлайн зустрічей, які ми стараємося проводити протягом року. Для зв’язку з нами, скористайтеся контактами, зазначеними на сайті.

Як безпосередньо відбувається онлайн-навчання?

Після проходження реєстрації, протягом тижня до початку навчання, Ви отримаєте доступ до навчальної платформи, на якій будуть розміщуватися навчальні матеріали. Там Ви зможете знайти інформацію для підключення до вебінарів, переглядати лекції, складати тести, опрацьовувати додаткові навчальні матеріали.

Що буде, якщо я не встигатиму за програмою?

Якщо Ви не встигаєте проходити навчальний матеріал, Ви можете наздогнати його пізніше, навіть коли навчання закінчиться. Якщо Ви розраховуєте на отримання сертифікату, Вам потрібно буде пройти програму до визначеного адміністрацією проекту терміну. Але не переймайтеся, ми дамо додатковий час для проходження програми, якщо це необхідно. У разі виникнення питань, зверніться, до нас за контактами, вказаними на сайті.