Система навчання

Структура курсів, графік навчання, атестація

ЯК ХВА ПРАЦЮЄ

Християнська Відкрита Академія покликана сформувати лідерів, спроможних реалізовувати проєкти, спрямовані на те, щоб зробити суспільне життя більш християнським. Це навчання активних християн, які одночасно є мислителями та діячами – людьми ерудованими, здатними до інтелектуального та ідеологічного аналізу, застосування своїх знань у практичних проєктах.

Курси ХВА є мультидисциплінарними: лекції поєднують знання з філософії, теології, історії, політології, соціології, культурології та інших гуманітарних дисциплін.


СИСТЕМА НАВЧАННЯ

Програма курсів ХВА сфокусована на формуванні християнського світогляду і здобутті базових знань з різних гуманітарних дисциплін, які необхідні для ефективної діяльності в суспільній сфері.

Обов’язкова частина кожного курсу передбачає:

  • щонайменше один вебінар або одну лекцію на тиждень
  • 3 книжки основного курсу та 2 книжки спеціального курсу протягом всієї програми
  • тестові завдання до кожного навчального елементу

Також для опрацювання студентам надаватимуться додаткові навчальні матеріали для поглиблення знань з тіє чи іншої теми. Крім цього, у планах команди ХВА є проведення офлайн-заходів та семінарів протягом року.

ЗАПУСК НАВЧАННЯ
Християнської
Відкритої Академії

02 . 11
друге листопада
2023


Програма ХВА на 2023-2024 навчальний рік

Переглянути

Навчання на проєкті «Християнська Відкрита Академія» відбувається повністю онлайн з використанням трьох наступних інструментів:

  • Навчальна платформа ХВА https://hva.org.ua/#login (вхід за логіном / паролем), на якій розміщуватимуться матеріали курсу (відеолекції, тести до них та інше). Ви матимете доступ до навчального контенту у будь-який час і зможете проходити теми, коли Вам буде зручно. Якщо Ви перший раз навчаєтеся в Християнській Відкритій Академії, то для Вас буде створено особистий кабінет та надано до нього доступ. Детальну інформацію про це очікуйте від Команди ХВА;
  • Telegram. Більшість комунікації між студентами та командою проєкту відбуватиметься саме через додаток Telegram. Тому у нас дуже велике прохання до Вас – долучитися до цього сервісу, якщо Ви ще не зробили цього.
  • Zoom. Усі вебінари та додаткові онлайн-зустрічі будуть відбуватися завдяки застосунку Zoom. Якщо Ви ніколи не користувалися сервісом Zoom, ми дуже рекомендуємо Вам перед початком навчання ознайомитися зі спеціальною інструкцією, яку ми підготували для наших студентів.

ПЕРСПЕКТИВИ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ

Оскільки метою навчання є практичне застосування отриманих знань, очікується, що наприкінці 7-місячного навчання (чи навіть до цього) студенти долучаться до існуючих чи створять нові проєкти за обраними навчальними напрямками.

Бачення команди ХВА — це створення та розвиток сталих мереж, які здійснюють найрізноманітніші проєкти, аби зробити внесок у відродження України на християнських цінностях.

Також важливим аспектом подальшого розвитку Вашого служіння є те, що Християнська Відкрита Академія є складовою частиною Міжконфесійної ініціативи «Християни для України», створеної за участі християнських лідерів різних конфесій, які мають на меті спільну реалізацію різнопланових програм, проєктів та заходів для відбудови України в різних її аспектах.


Християнська Відкрита Академія – це благодійний некомерційний проєкт, що функціонує для поширення якісної неформальної освіти серед християн різних конфесій. Це реалізується через ретельну працю над виготовленням навчального контенту (запис, переклад, озвучка лекцій тощо) та забезпеченням освітнього процесу (підтримка сайту, платформи Zoom та інших майданчиків). Тому ми дуже потребуємо вашої фінансової підтримки у вигляді благодійних внесків! Це не є платою за участь у проєкті, але завдяки цим коштам може функціонувати Християнська Відкрита Академія та інші благодійні ініціативи, реалізовані нашими з вами спільними зусиллями.
Про можливості підтримати цей проєкт ви можете дізнатися тут.

Все ще маєте запитання?
Нижче відповіді на найпоширеніші з них:

Хто організатор навчання?

Проєкт Християнська Відкрита Академія є складовою частиною Міжконфесійної ініціативи «Християни для України», створюючи освітній простір, в якому християни різних конфесій можуть отримати світоглядне та практичне навчання для подальшої інтеграції в різноманітні служіння, які діють на благо України. Безпосереднє адміністрування проєкту здійснює міжцерковне служіння «Східноєвропейська Реформація», яке представлене трьома неприбутковими організаціями:
1) БО БФ «Фонд розвитку християнського лідерства»
2) Фонд «Східноєвропейська Реформація» (Польща)
3) ГО «Лідерство і партнерство»

Скільки коштує навчання?

Християнська Відкрита Академія – це благодійний некомерційний проєкт, що функціонує для поширення якісної неформальної освіти серед християн різних конфесій. Це реалізується через ретельну працю над виготовленням навчального контенту (запис, переклад, озвучка лекцій тощо) та забезпеченням освітнього процесу (підтримка сайту, платформи Zoom та інших майданчиків). Тому ми дуже потребуємо вашої фінансової підтримки у вигляді благодійних внесків! Це не є платою за участь у проєкті, але завдяки цим коштам може функціонувати Християнська Відкрита Академія та інші благодійні ініціативи, реалізовані нашими з вами спільними зусиллями.

Усі реквізити можна буде знайти за посиланням https://hva.org.ua/donate-ua/, а також реквізити будуть надсилатися усім учасникам після реєстрації.

ВАЖЛИВО! Призначення платежу: «Благодійні пожертви».

Які супутні витрати можуть виникнути під час навчання?

В обов’язкову програму курсу ХВА входить прочитання п’яти книжок (3 на основному курсі і 2 на спеціальному), які Вам потрібно буде придбати за власний кошт. Участь в додаткових заходах Християнської Відкритої Академії (форум, семінари, Літня Школа Реформації) потребуватиме покриття Вами деяких витрат, зокрема проїзду, проживання та харчування.

Що мені дає сертифікат по завершенню курсу? Чи можна на його основі продовжити навчання в університеті?

Якщо ви отримали сертифікат, значить ви успішно опрацювали навчальний матеріал та склали всі тести і, відповідно, отримали структуровані знання.

Сертифікат про завершення курсу, який підписується НаУ «Острозька академія» та керівництвом проєкту «Християнська Відкрита Академія» має академічні кредити. Ми працюємо над тим, щоб наповнення програми відповідало обсягу, необхідному для зарахування таких сертифікатів як підвищення кваліфікації.

Як Християнська Відкрита Академія пов’язана з Національним університетом «Острозька академія»?

НаУ «Острозька академія» є партнером проєкту «Християнська Відкрита Академія», підписує сертифікат про завершення курсу. Також викладачі університету читають частину лекцій курсу і надають консультаційну підтримку щодо навчального процесу.

Проте зверніть, будь ласка, увагу, що навчання на нашому проєкті не означає, що Ви є студентом Національного університету «Острозька академія». Ви не можете розраховувати на отримання офіційних документів про навчання в цьому університеті чи розраховувати на пільги при вступі на навчання до цього університету.

Чи потрібно приїздити кудись на заняття? Чи все навчання онлайн?

Обов’язкова частина навчання відбувається онлайн. Нікуди приїздити не потрібно. Проте є додаткові заходи, у яких Ви можете взяти участь, вони відбуваються офлайн: Конференція випускників ХВА, Літня Школа Реформації, тематичні семінари. Про їх проведення повідомлятиметься окремо.

Де знаходиться Християнська Відкрита Академія?

Члени команди Християнської Відкритої Академії живуть у різних місцях в Україні та за кордоном, працюючи у декількох офісах. Тобто наша віртуальна Академія не має фізичних стін, проте ми дуже цінуємо можливості для офлайн зустрічей, які ми стараємося проводити протягом року. Для зв’язку з нами скористайтеся контактами, зазначеними на сайті.

Як безпосередньо відбувається онлайн-навчання?

Після проходження реєстрації, протягом тижня до початку навчання, Ви отримаєте доступ до навчальної платформи, на якій будуть розміщуватися навчальні матеріали. Там Ви зможете знайти інформацію для підключення до вебінарів, переглядати лекції, складати тести, опрацьовувати додаткові навчальні матеріали.

Що буде, якщо я не встигатиму за програмою?

Якщо Ви не встигаєте проходити навчальний матеріал, Ви можете наздогнати його пізніше, навіть коли навчання закінчиться. Якщо Ви розраховуєте на отримання сертифікату, Вам потрібно буде пройти програму до визначеного адміністрацією проєкту терміну. Але не переймайтеся, ми дамо додатковий час для проходження програми, якщо це необхідно. У разі виникнення питань, зверніться, до нас за контактами, вказаними на сайті.